cviceni-a-lekce

Lehká lekce PILATES *

Lekce jsou vhodné pro ty, kteří se s metodou Pilates setkávají poprvé, mají větší zdravotní omezení nebo je pro ně práce s tělem „španělská vesnice“. Lektorka se během cvičení dostatečně věnuje všem klientům, vede je ke správnému pochopení a provedení cviků Pilates metody a upravuje tak event. negativní pohybové stereotypy, špatné návyky  držení těla apod. Postupuje se systematicky, aby byly zvládnuty všechny principy a základní cviky.

Středně těžká lekce PILATES **

Tyto lekce jsou vhodné pro cvičence se znalostí metody Pilates. Klient má dobře osvojenou techniku dýchání a vědomě užívá všechny principy metody.  Na těchto lekcích již není tolik času věnováno vysvětlování, cvičí se ve vyšší obtížnosti a uplatňují se náročnější modifikace cviků.

Pilates pro těhotné

Skupinové lekce Pilates určené ženám v těhotenství jsou přizpůsobené individuálně každé mamince dle aktuálně probíhajícího trimestru. Těhotenství není nemoc, stále se můžete udržovat v kondici a dobré náladě. Uděláte něco pro sebe i pro své miminko.

Těžká lekce PILATES ***

Tyto lekce jsou určeny výhradně pro klienty, kteří velmi dobře ovládají techniku cvičení. Lekce je vedena v rychlejším tempu, lektor se individuálně klientům nevěnuje, aby byla zachována plynulost cvičení. Je velmi důležité, aby si každý byl vědom toho, že tuto úroveň zvládne.

Cvičení pro děti

Cvičení pro děti je organizováno v MiniKlubu Nebe. Ten nabízí cvičební programy pro děti od narození do 3 let. Cílem cvičení je rozvoj správného psychomotorického vývoje a rozvoje dovedností dětí v jednotlivých věkových obdobích. Skupinky jsou tvořeny pro 6-8 dětí, čímž je zajištěn individuální přístup. Kontakt na MiniKlub Nebe: Mgr. Zuzana Kolebáčová, tel. 737142256

Indivdiuální lekce

Pokud nemůžete nebo nechcete navštěvovat skupinové lekce, nabízíme Vám zcela individuální přístup. Cvičení je upraveno s ohledem na specifické obtíže klienta. Můžete také vytvořit malou skupinku, které bude taková „intimní“ atmosféra vyhovovat.
Individual pilates lessons in English. These lessons are led by Irena Palátová (+420602774779).

Pilates na spine correctorech

Tato původní pomůcka pomáhá nejen zvyšovat pružnost, ale také vytrvalost, koordinaci, svalové napětí a zlepšit dýchání. Přirozené zakřivení páteře je posíleno tím, že se páteř natáhne podél zakřiveného povrchu barelu, což má za následek uvolnění od nohou až po vrchní části těla. Je možné posilovat různé skupiny svalů v oblasti břicha, zad a ramen, ochablé svaly páteře se zpevňují a navrací jí tak opět přirozené křivky. Hrudník se otevírá, ramena zarovnávají. Jsme jediné Pilates studio v Ostravě, které nabízí lekce na spine correctorech za stejnou cenu jako cvičení na podložce.