tereza

Bc. Tereza Zahutová / Terka

Narodila jsem se v Ostravě ve znamení Vah. Vystudovala jsem v Olomouci obor speciální pedagogika se zaměřením na dramaterapii. V průběhu studia se udály v mém životě dvě velice důležité věci. Začala jsem cvičit pilates a tou úplně nejdůležitější, narodil se mi syn Sebastian. Pilates jsem nejprve cvičila jako klientka a pak jsem v roce 2006 začala tuto metodu studovat na Pilates Academy v Praze pod vedením paní Renaty Sabongui. Zkušeností, které mi předala a předává si velice cením. V září 2008 se narodil Sebastian. Je typickým pilatovským miminkem, neboť se mnou absolvoval stovky hodin pilates, které jsem lektorovala, aby tři dny po té poslední přišel na tento svět. Po krátké pauze jsem začala opět cvičit. V současné době vedu lekce pilates v Pilates studiu v centru Ostravy a také předávám své zkušenosti lektorům a pedagogům prostřednictvím vzdělávací agentury Argent s.r.o. Od svých klientů jsem se dověděla, že se ve mně snoubí důslednost Joe Pilatese a trpělivost paní Clary Pilates ;-)

irena_2

Mgr. Irena Palátová / Irča

Ahoj všem. Pocházím z Ostravy, vystudovala jsem obory zdravotně sociální péče a řízení lidských zdrojů. V současné době působím jako kouč, kdy s lidmi pracuji především na hledání, rozvíjení a využití jejich potenciálu jak v osobním, tak profesním životě. Cvičení pilates vnímám jako úžasný nástroj k posílení těla i mysli a je mi ctí provázet tímto dokonalým cvičením jeho příznivce z nejrůznějších koutů světa. Individuální i skupinové lekce vedu v českém nebo anglickém jazyce a moc ráda vás na nich přivítám, vždyť nemusíte sportovat, začněte cvičit!

Hello! I come from Ostrava, I studied medical and social care, human resource management and organisational behaviour. Currently I work as a coach when working with people mainly on finding, developing and using their potential in both personal and professional life. Pilates I perceive as an amazing method for strengthening the body and mind, and I am happy that I can provide individual and group pilates lessons its fans from all over the world. You are also welcome, after all, you do not need to do any sport, just start exercising!

For more information, send an email to: pilatesINenglish@email.cz

lenka

Lenka Martišovská

Metoda Pilates mě zaujala na kurzu pro Insruktory Aerobicu, a tak jsem se rozhodla navštívit Pilates studio Ostrava a lekci výborné  lektorky Terezky Zahutové. I přesto, že jsem vždy byla velkým příznivcem pouze rychlejších forem cvičení, jako je aerobic a H.E.A.T. Program (jehož lekce vedu v Hlučíně), tato metoda mě oslovila natolik, že jsem u ní zůstala. V roce 2013 jsem absolvovala kurz Body and Mind ve vzdělávací agentuře Argent a v současné době vedu lekce:

Pilates studio Ostrava o.s.

Fitano club, Ostrava-Poruba

Santosha yoga studio, Ostrava-Poruba

Heat Hlučín

 

zuzana

Mgr. Zuzana Eliašová / Zuzka

Od raného detstva môj život sprevádza pohyb a je tomu tak doteraz. Vyštudovala som fyzioterapiu na vysokej škole v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Napriek tomu, že už dlhé roky pomáham svojim pacientom zbaviť sa bolesti, sama so sebou som si nevedela poradiť. K cvičeniu Pilates som sa dostala skrz migrény, ktorými som často trpela. Vďaka cvičeniu Pilates som sa veľmi rýchle a úspešne zbavila týchto problémov. Spoznala som čaro tohto ladného cvičenia, najskôr ako klient pod vedením lekcií Terezky Zahutovej, neskôr ako absolvent kurzu „Instruktor pohybové metody Pilates“ pod vedením Mgr. Renaty Sabongui v Prahe. Každý z cvikov Pilates som si prebrala vo svojom „fyzioterapeutickom jazyku“ a snažím sa ich cielene dávkovať pre každého klienta. Riadim sa mottom: „Keď si mladý a máš chorú chrbticu, tak si ako starý. Keď si starý a máš ohybnú chrbticu, tak si ako mladý a môžeš robiť všeličo.“ :)

vendula

 Bc. Vendula Paráková / Vendy

Ahoj. Mé jméno je Vendula Paráková. V roce 2014 jsem obhájila bakalářský titul fyzioterapie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Lidské tělo ve spojení s pohybem bylo téma, které mě denně provázelo 3 roky. S metodou Pilates jsem se seznámila v roce 2009, kdy Terezka udělala na přání svých klientek lekce i u nás v Orlové. Od té doby se pravidelně věnuji jen tomuto cvičení i přes to, že jsem dříve preferovala spíš rychlejší aerobní cvičení s hudbou. Provést pohyb přesně totiž bylo pro mé dobou zhýčkané tělo tak obtížné, že to při hodinách vyžadovalo stoprocentní soustředění, které dokonale vyhnalo z hlavy všechny ostatní myšlenky a problémy. Moje role se pak pozvolna změnila z klientky na lektorku přes občasné záskoky až k lekcím pod mým „velením“. Dnes mám za sebou již i minikurz metody Pilates v rámci svého studia na VŠ. Pohyb touto formou mě natolik uchvátil, že jsem si metodu Pilates a její cvičení zvolila i pro téma své bakalářské práce.

sarka

Ing. Šárka Kubalová

Ahoj, jmenuji se Šárka a ráda bych vás pozvala na lekce pilates. A nejvíce ty z vás, kteří již nějaký čas přemýšlíte, jaké cvičení by vám sedlo, protože cítíte fyzické nebo duševní překážky – jste po úraze, máte problémy s páteří, špatně se koncentrujete, přejete si otěhotnět, atp. Metoda pilates vám může velmi pomoci a navíc vás s největší pravděpodobností začne i bavit, tak jako mne – absolventku vzdělávacího programu Body and Mind v agentuře Argent, kde jsem v roce 2013 získala certifikát. Od té doby se mnou můžete setkat na lekcích v Pilatek studiu v centru Ostravy, ale i jinde. Své dovednosti pomalých forem cvičení jsem rozšířila i o metodu MUDr. Smíška – SMS systém. Tak neváhejte a přijďte si zacvičit, já už se na vás moc těším 